DRAG

МОБИХЕЛ СИСТЕМ ЗА ДОРАБОТКА

Проверете го каналот на Youtube и дознајте повеќе за производите на Mobihel

Решенијата MOBIHEL REFINISH ви помагаат да ги подобрите перформансите и да ја зголемите вредноста на вашата поправка, истовремено заштитувајќи ја околината и одржувајќи безбедност во текот на целиот процес на поправка.
MOБИХЕЛ ТОНЕР ЗА ТРАНСПАРЕНТНИ ЛАКОВИ

MOБИХЕЛ ТОНЕР ЗА ТРАНСПАРЕНТНИ ЛАКОВИ

  • За длабоки и заситени нијанси.
  • Интензивен сјај.
  • Брилијантен изглед.
  • Пакување во 100 мл.
  • Боја: 7 различни нијанси.
Кликнете или повлечете на страна

ЗА НАС

KANSAI HELIOS GROUP

KANSAI HELIOS GROUP

KANSAI HELIOS GROUP има долготрајна традиција во обезбедувањето решенија за обложување за различни индустрии, професионални корисници и крајни клиенти. Тоа е чадор бренд на многу реномирани брендови, а има компании лоцирани во 18 земји во Европа и регионот на ЗНД.

Со решенија кои задоволуваат широка палета на различни потреби, континуирани иновации и квалитетни производи, Helios претставува европски центар на иновации, знаење и развој на бизнисот на Kansai Paint Group.

HELIOS REFINISH

HELIOS REFINISH

„Дизајнирано за експерти“ е нашиот основен принцип.

Helios Refinish е доверлив добавувач на решенија за премази за професионалци кои нудат различни системи за различни опфати на бизнисот, од економичен на стартно ниво до бренд со високи перформанси. Иновативниот систем на производи им овозможува на нашите клиенти да бидат секогаш чекор понапред.

ДРУГИ МАРКИ

ДРУГИ МАРКИ

Под нашиот бренд HELIOS REFINISH

МОБИХЕЛ СИСТЕМ ЗА ФАРБАРЕ

Уметноста на доработката на возилата бара најдобри производи и посветеност на целосната поддршка на клиентите.

ПРОИЗВОДИ

Нашата блиска интеракција со нашите клиенти ни ги обезбедува информациите што ни се потребни за континуирано иновирање. Од системи за фарбање кои нудат низа бои и нијанси на бои, до усогласување на боите и знаење за примена, занаетот за доработка бара спој на вештини кои мора да се обединат во совршена комбинација за да се обезбеди резултат кој го исполнува одобрувањето на клиентите секој пат. Системите за фарбање - Mobihel за патнички и комерцијални возила овозможуваат доработката да ја исполни оваа напорна цел.

Погледнете ги сите производи

СПОДЕЛЕТЕ ГО ВАШИОТ ПРОЕКТ

Сите нека видат на што работите

Знаеме дека имате голема страст за автомобилите и живеете и дишете за доработка. И ние! Затоа ве покануваме да се придружите на нашето движење СПОДЕЛИ ВАШИОТ ПРОЕКТ!

Забавно е и интересно и ќе се поврзете со заедницата на истомисленици. Сите нека видат на што работите!

Дознајте повеќе за концептот и вашите придобивки на нашата веб-страница.


Проверете

И каков посебен проект е тоа! Веројатно никој од вас не е љубител на зарѓан автомобил, но можеби ќе се премислите откако ќе го видите овој! Не, тоа не е вистинска 'рѓа, туку специјален ефект на боја, создаден од професионалци во Buckle Up Body And Paint Shop - Му благодариме на Hendrik Vd Velde што ни го испрати овој проект!

Еве уште едно парче од чехословачкото наследство - Прага Алфа од 1928 година. Ова е четврти проект за реновирање, спроведен од професионалци во работилницата Лаковна - каросарна, Чешка. Овој олдтајмер доби целосно ажурирање, прикажувајќи елегантна и елегантна темно сина нијанса, која само не враќа во минатото. Што мислиш?

Уште еден одличен проект од Autolakovna Marek Luka има Мерцедес од 1978 година, кој премина од класична црна до блескава темно сина! Што мислите за оваа нијанса и трансформација? Ние апсолутно ја сакаме! Продолжи со добрата работа!

Кликнете или повлечете на страна